Hakkımızda

FİRMAMIZ 1000 m2 kapalı olmak üzere toplam 3000 m2’ lik bir alanda hizmet vermekte olan KONAS OTOMOTİV TAŞIMAÇILIK TARIM ÜRÜN İNŞAAT VE PETROL ÜRÜNLERİ. SAN.Tic.LTD.ŞTİ. Ömrünü Tamamlamış Araçların geçici depolama VE AYRIŞTIRMA olarak görev sürecine başlamıştır.
 
Yönetmeliğin amacı; çevre ve insan sağlığının korunması için araçlardan kaynaklanan atıkların oluşumunu engellemek, ömrünü tamamlamış araçlar ve bunlara ait parçaların yeniden kullanım, geri dönüşüm ve geri kazanım işlemleri ile bertaraf edilecek atık miktarını azaltmak, ekonomik operatörlerin ve geçici depolama alanlarının tabi olacakları standartları ve yükümlülükleri belirlemektir.
 
ÇEVRE KİRLİLİGİNİ ÖNLEMEK VE EKONOMİYE KATKIDA BULUNMAKTIR. KONASOTOMOTİV ile Çalışan sirketlerin Servislerinde Tamir ve Bakimdan çikan parçalar ile ÖTA’lari, bulunduklari illerdeki Teslim Yerlerimiz’e bildirildiginde teslim alinip; ÖTA’lar için Bertaraf Formu düzenlenir, Veri Tabanimiza Kaydi tamamlanir ve KONYA / KARATAYDAKİ’daki Ön Islem (Arindirma ve Söküm) tesisimize nakledilir.
 
Ömrünü Tamamlamis Araçlar’in KONYA KONAS otomotiv Geçici Depolama Arindirma Söküm tesisinde, çevreye zararli yakit, yag, antifiriz, hidrolik sivilari LASTİK PLASTİK GİBİ ÜRÜNLER GEREKEN ÖZENLE ARIDIRILIP GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİNE ULAŞTIRILIR.
 
Bu Yönetmelik; 1/5/2003 tarihli ve 4856 sayılı Çevre ve Orman Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 9 uncu maddesi ile 9/8/1983 tarihli ve 2872 sayılı Çevre Kanunu hükümlerine dayanılarak YÜRÜRLÜĞE GEÇMİŞTİR